3D printer

Na początku roku 2018 kupiłem drukarkę 3D.

Jest to zestaw do samodzielnego montażu typ Anet A6, wyprodukowany przez Chińską firmę Alunar i oznaczona jest jako Alunar M506. Kupiłem ją tutaj.

Podczas składania
Gotowa do drukowania.

Składanie zajęło mi prawie dwa dni. Nie będę się rozpisywał jak ją składałem, bo wszystko jest już dobrze opisane w Internecie. Sporo czasu spędziłem na uzupełnianie, mojej skromnej wiedzy, na temat druku 3D, aby zacząć drukować. Drukarka ma prostą budowę i jest dość delikatna, dlatego postanowiłem ją wzmocnić mechanicznie. Wydrukowałem dodatkowe ramy i uchwyty, które po zamontowaniu usztywniły cała konstrukcję. Pobrałem je tutaj.

Do pierwszych wydruków na stole przyklejałem papierową niebieską taśmę malarską 48mm  x 33m kupioną w markecie budowlanym.

Taśma malarska niebieska.

Następnie u szklarza kupiłem szybę zwykłą 3mm o wymiarach 220mmx220mm. Szybę smaruję klejem dimafix specjalnym do drukarek 3D. Kupiłem na Allegro.

Do automatycznego poziomowania stołu kupiłem czujnik pojemnościowy LJC18A3-H-Z/BX tutaj. Wydrukowałem uchwyt, do jego zamontowania przy extruderze, ze strony podanej wcześniej.

Czujnik pojemnościowy.

Czujnik podłączamy tak;

niebieski przewód do minusa (-12V), brązowy do plusa (+12V) a czarny (na nim jest napięcie +12V!!!) poprzez dowolną diodę do gniazda , gdzie był podłączony X_STOP pin 3. Z_STOP nie jest już wykorzystywany. Dioda katodą (kreska na diodzie) podłączona jest do przewodu czarnego, a anodą do gniazda Z_STOP pin 3 w miejsce przewodu czerwonego wyłącznika krańcowego Z. Dioda zabezpiecza układ przed uszkodzeniem. Nie potrzeba żadnych dzielników z rezystorów.

Podłączenie sondy pojemnościowej.
Podłączenie sondy do płyty Anet V1.0.

Dokładny opis konfiguracji programu Marlin 1.1.8 (taki wgrałem do drukarki) opiszę w innym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *